fbpx

Halı Yıkama 0224 245 16 01

Halı Yıkama

Halı yıkama hizmetini nasıl sunduğumuzu özetlemeye çalışalım.

Öncelikle halılarınızı bizimle telefon veya internet üzerinden iletişim kurarak sipariş ettiğiniz de sizlerden adresinizi tam olarak alıyoruz. Sizlerin de uygun olacağı bir vakitte halılarınızı kapınızdan teslim alıyoruz.

Sipariş edilen halılarınız imkan dahilin de aynı gün içerisin de teslim alınmasına gayret ediyoruz. Genellikle sipariş verilen gün içerisin de halılarınız teslim alınmaktadır.

Olası yoğunluk ve aksaklık anların da sizleri bilgilendirerek ertesi gün alınacağını belirtiyoruz. Teslim alınan halılarınız öncelikle sıra numarası ile numaralandırılır. Bu numaralama işlemi halılarınıza zarar vermeyecek ve pas tutmayacak tel zımba ve etiketler kullanılır. Bu sıralama halılarınızın başka bir halı ile karışmasını engellemektedir.

Kapınızdan alınan halılarınız sizlere halı ile aynı numarayı taşıyan makbuz ile teslim alınır. Servis aracına yüklenen halılar fabrikamıza getirilir. Yıkamaya gelen halılarınız evvela cinsine göre ayırt edilir, sırası üzerine toz alma makinelerin de tozlardan ve havlardan arındırılır.

Halı Yıkama işlemleri

Yıkama aşamasına geçmeden evvel halılarınız renk solduran kimyasal maddelerin kullanılmadığı halı yıkama şampuanı ile karıştırılmış su ile ıslatılır ve beklemeye alınır.

Bekleme süresi minimum 3 saat olmakta, bu bekleme süresi halılarının içerisin de olan lekelerin yumuşamasına ve halıların dokumalarının sertliğini kırmaktadır.

Yıkamaya hazır olan halılar yine cinsine göre bant sistemli yıkama makinelerine tane ile verilerek yaklaşık 5 dakikalık bir yıkama işlemine tabi tutulur. Otomatik yıkama makinemiz 8 adet fırça özellikli, alt yıkama ve rulo yapma sistemlidir.

Yıkama makinesinden çıkan halılarınız durulama makinesine gönderilir, tazyikli su ile durulanan halılarınızın yıkama su atıklarından arındırılır ve tazyikli temiz su ile durulanır. Önemlidir ki durulaması iyi yapılmayan bir halı kuruduktan çok kısa bir süre sonra eski lekelerini tekrar yüzeye çıkartır.

Yıkama ve durulama işlemi yapılan halılarınız, kontrol masasına gönderilerek son kontrolü yapılır. Kontrol yapıldığın da makineden temizlenmemiş olan bir leke var ise leke sökücü yardımı ile lekelerinden arındırılarak kurutma bölümün de beklemeye alınır.

Kurutma bölümümüz kapalı bir oda şeklindedir, dışarıdan gelecek olan hiç bir madde ile teması olmamaktadır.

Kuruma işlemi ortalama 4 ila 6 gün arasındadır. Kuruma işlemi tamamlanan halılarınız son kontrol masasına gönderilir ve son kontrol de tüm detayları incelenerek son leke – kir işlemleri yapılarak paketleme yapılır. Paketleme de kullanılan hışır naylon kullanılmaktadır.

Paketlenen halılarınızın net ölçüleri hesaplanarak fiyatlandırılması makbuza yazılır. Sizlere uygun bir zaman verilerek o vakitte halılarınızı teslim etmek için bilgi verilir. Halılarınızı kapınıza teslim ettiğimiz de sizlerden kontrol etmenizi isteriz.

Dikkat

Olası gözden kaçan bir hatamız var ise halınızı tekrar alıp tekrar işlemlere tabi tutarız. İşimizin arkasın da olduğumuzu göstermek adına çekinmeden halılarınızı kontrol etmenizi bekliyoruz.

temiz halı halı yıkama

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı