fbpx

Yorgan Yıkama 0224 245 16 01

Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama Nasıl olmalıdır?

Yorganlarımız hayatımızın önemli eşyalarından bir tanesidir. Özellikle geceleri rahat uyku uyumamıza sebep olan ve bizleri soğuktan koruyan en önemli eşyadır.

Yün yorgan ve elyaf yorganlar arasın da temizlik konusun da bir çok fark vardır. Yün yorganların temizliği bir hayli zor ve meşakkatlidir, özellikle yünlerin renk vermesi kaçınılmazdır.

Yorganların iç içe yıkanması demek elyaf ve pamuk yorganların hijyenik olma özelliklerini baltalamak demektir.

Bu yüzden yorgan çeşitlerini ayırarak yıkama işlemine tabi tutuyoruz. Özellikle yün yorganların yıkanmasın da daha çok dikkat edilmesi gerektiğini bildiğimiz için bu çeşitleri tek başına yıkamaya gayret ediyoruz.

Kuruma aşamasın da yorganların nasıl yıkandığı belli olmakta. Eğer sararmış bir leke görüyorsanız yorganlarınız da kesinlikle yıkama makinelerin de karma karışık halde yıkanmış demektir.

Tazyikli su kullanılmamış ve daha evvelden kullanılmış su ile yıkandığını anlayabilirsiniz.yorgan yıkama

Elyaf ve pamuk yorganların temizliği battaniye temizliği kadar kolaydır. Durulama aşamasın da temiz su ile yıkanması gerekmektedir.

Tavsiye

Bu temizliğin ve hijyenin temelidir, yukarı da belirttiğimiz üzere yıkama makinelerin de suların tazelenmemesi bir önce ki yorganla aynı anda ya da ayrı ayrı yıkanmış olması bir şeyi değiştirmemektedir.

Bursa Yorgan Yıkama

Fabrika : 0224 245 16 01

Telefon : 0544 245 16 01

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı