Battaniye Yıkama

Battaniye Yıkama Hizmetimiz

Sağlıklı bireyler her zaman kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissetmektedir. Sağlığın yanında ise temiz ve ferah eşyalar ile yaşamak ise kişilerin daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Bu yüzden de evde kullanılan eşyaların üzerinde zararlı bakterilerin ve mikropların olmaması gerekmektedir.

Düzenli Temizlik Yapılmalı

Bunun için ise eşyaların belli aralıklar ile temizlenmesi ve doğru şartlarda saklanarak kullanılması gerekmektedir. Kış aylarında sıcak tutması ve yumuşak bir yapısı ile birçok kişinin vazgeçilmezlerinden biri olan battaniyeler yıl içerisinde 3 veya 4 ay kullanılmaktadır. Bu süreçte ise birçok defa tozlanmakta, kirlenmekte ve üzerinde birçok mikrop biriktirmektedir. Bu yüzden de kişilerin bütün cildine değen battaniyeler temiz olması ve mikroplardan arınmış olması gerekmektedir.

Sıklıkla kullanılan ve çeşit çeşit renklerde ve kumaşlarda olan battaniyeler çok kolay bir şekilde kirlenebilmekte ve toz tutmaktadır. Bu yüzden de belli aralıklar ile düzenli bir şekilde derinlemesine temizlik yapılması gerekmektedir. Böylelikle toz ve kirler battaniyeye işlemeden tertemiz bir hal almaktadır. Alerjik reaksiyonların ise ortaya çıkmadan rahat ve derin nefesler alınmasını sağlamaktadır.

Battaniye Yıkamanın Önemi

Kış aylarında kullanılan bu battaniyeler genellikle kullanılmadan önce yıkanmakta daha sonrasında ise yeniden kaldırılmak üzere iken yıkanmaktadır. Ancak bu yıkama işlemleri battaniye yıkama büyük bir oranda etkilemekte ve üzerinde mikropları biriktirmektedir. Bunun yanı sıra her battaniye yapısından ve kumaşından dolayı evlerde bulunan makineler ile yıkanma özelliği göstermemektedir.

Çünkü makineler olması gerektiğinden daha güçlü sıkma işlemi gerçekleştiren ve yıkama esnasında kullanılan kimyasal içeriklerinden dolayı battaniyelerin eski halinde görünmesini engellemektedir. Bunun yanı sıra kimyasalların verdiği zararlardan dolayı hem kullanacak kişilerin sağlığını etkilemekte hem de battaniyelerin kullanım ömürlerini kısaltmaktadır.

Profesyonel Hizmet

Battaniye yıkama işlemleri ise kış aylarında kullanılan bu eşyaların derinlemesine temizlenmesine ve doğru alanlarda kurutma işlemleri yapılarak teslim edilmesini sağlamaktadır. Yıkama işlemlerinde kullanılan profesyonel battaniye ve yorgan yıkama makineleri ise battaniye yapısına hiçbir şekilde zarar vermeden ve ömrünü kısaltmadan kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Temizlik esnasında kullanılan %100 doğal sabunlar ise hem kimyasalların zarar verici dokusu olmadan hem de kimyasal kokusu sinmeden temizlik işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Battaniye Yıkama Nasıl olmalı

Profesyonel battaniye yıkama yapmak için öncelik olarak yapılması gereken işlem ayrıştırma işlemi olmaktadır. Bu ayrıştırma işlemlerinde battaniyelerin polar, yün, pamuk veya naylon içerikli olmasına göre ayırılarak temizliğinin yapılması gerekmektedir. Ayırma işlemi tamamlandıktan sonra ise temiz bir makine başlığı ile battaniye üzerinde buluna tozlar iyi bir şekilde vakumlama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu işlem iyi bir şekilde yapılmaması durumunda ise suyla temas ettikten sonra tozların yeniden battaniyeye yapışmasını sağlamaktadır.

Vakumlama işlemi bittikten sonra ön yıkama işlemi yaparak yıkama makinesinin haznesine herhangi bir şey koyulmadan 15-20 dakika kadar sade su ile yıkanması sağlanır. Ön yıkama işlemi bittikten sonra ise doğal bir sabun makinenin içerisine belirlenen bir miktarda koyulur. Deterjan koyma işlemi tamamlandıktan sonra ise ayrıştırma işlemi tamamlanan battaniyelerin türüne göre program seçilerek yıkama başlanmış olmaktadır.

Sanayi Tipi Makineler
battaniye yıkama
battaniye yıkama

Bu süre içerisinde ise makine çalıştırılmadan nem oranı ve devir işlemleri düşük ayarlara getirilerek battaniyenin hasar görmemesi sağlanmaktadır. Nemli bir şekilde çıkan battaniyeler doğru bir şekilde kurulama işlemi gerçekleştirilmemesi durumunda yeniden mikropları ve tozları üzerine çekmektedir. Bu yüzden de profesyonel battaniye yıkama işlemi bittikten sonra özel olarak kurutma odalarında 0 nem kalacak şekilde kuruması için bekletilir. Böylelikle üzerinde herhangi bir mikrop bulunmayan, toz tanesi barındırmayan ve kullanım ömrü hiçbir şekilde azalmayan tertemiz kokulu battaniyelere sahip olunmaktadır.

Garantili Hizmetlerimiz

Sunduğumuz battaniye temizlik hizmetimiz yanı sıra tüm Bursa halkına, halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan yıkama ve stor perde yıkama hizmetlerimiz de bulunuyor. Çalıştığımız her müşterimize %100 temizlik ve hijyen garantisi veriyoruz. Olmaz ama olası bir problem de eğer bizimle ilgili bir problem ise ve çözümlenemiyorsa paranızı iade ediyoruz. Bize bu konu da güvenebilirsiniz.

Battaniye yıkama fiyatlarımızı incelemek için üst menü de bulunan fiyat listesi sekmesine tıklayınız.