Koltuk Yıkama

Profesyonel Koltuk Yıkama

Sağlık her bireyin bu dünya da sahip olduğu en değerli hazinelerinden biridir. Bu yüzden da yaşadığımız ortamdaki her eşyanın zararlı bakterilerden uzak ve temiz olması gerekmektedir. Mikropların ve bakterilerin olduğu yerler ise her zaman kirli olmaktadır. Bunun için ise kişilerin düzenli olarak temizlik yapması ve temiz bir ortam da yaşaması gerekmektedir.

Evlerin vazgeçilmezleri arasında olan koltuklar üzerlerinde toz, kir ve birçok kötü mikrop biriktirmektedir. Toz gibi bakterilere alerjik reaksiyon gösteren kişiler için ise koltuk temizliği bu gibi durumlarda daha çok önem taşımaktadır. Koltuklar gün içerisinde sıklıkla vakit geçirdiğimizden çok kolay bir şekilde kirlenmektedir.

Düzenli Temizlik Gerekli mi?

Bundan dolayı düzenli aralıklar ile yüzeysel olarak veya derinlemesine bir temizlik yapılması gerekmektedir. Böylelikle kişilerin tozdan dolayı ortaya çıkan nefes darlığı veya alerjileri nüksetmeden evinde rahatça nefes alabilmektedir. Herkesin evinde haftada 2 veya 3 defa temizlik yapılmaktadır. Ancak bu temizlik zamanlarında koltuklar genellikle ihmal edilerek temizlik tamamlanmaktadır. Bu yüzden de koltuğun içinde yaşayan bakterileri ve mikropları iyi bir şekilde temizlemek için derinlemesine temizliğe ihtiyaç bulunmaktadır.

Evde Koltuk Yıkama Hizmeti

Evlerde yapılan bu tarz temizliklerde ise genellikle kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu kimyasal maddeler ise koltuğun kumaşına ve yapısına zarar vererek renginin solmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda ise koltukların rengi solarak hem kullanım ömrü azalmakta hem de eski bir görünüme sahip olmaktadır.

Koltuk yıkama için profesyonel olarak bu işi yapan kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Böylelikle kimyasal maddeler ile yapılan temizliklerde ortaya çıkan renk solması ve kullanım süresinde azalma gibi durumlar ortaya çıkmamaktadır. Bununla beraber ise evde yapılan “derinlemesine temizlik” sanıldığı kadar da koltukları temizlemiş olmamaktadır. Yapılan temizlik sonrasında sadece yüzeyde bulunan toz, kir ve mikroplar bastırılarak koltuğun içerisine itilmektedir. Bu yüzden de profesyonel halı yıkama işleri ile uğraşan bir kişinin bunu yapması gerekmektedir.

Koltuk Temizlik Ekibi

Koltuk yıkama için bir ekip seçilirken öncelik olarak kullandıkları temizleme ürünlerinin mutlaka %100 doğal ürünlerden oluşup oluşmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Mikrop ve toz gibi maddelerden kaçınmak için yıkama yaparken kimyasal maddeler ile karşı karşıya kalınmaması için bu ereklidir. Bunun yanında makinenin koltuğun kumaşını ve yapısını bozmayacak kuvvet ile çalışması gerekmektedir. Böylelikle koltuk yıkama sonrasında ortaya çıkabilecek performanslardan da büyük bir oranda kurtulmuş olunmaktadır.

Profesyonel koltuk yıkama işlemleri kişilerin ev ortamını ve koltuklarını kimyasallardan en uzak şekilde tamamlaması gerekmektedir. Böylelikle temizlik bitmesi durumunda bile gönül rahatlığı ile mikroplardan uzak ve kimyasal kokusu olmadan tertemiz bir koltuğa sahip olunmaktadır. Bu yüzden de seçilecek olan firmanın sağlığınıza ve koltuğunuzun kullanım ömrüne en uygun seçeneğin tercih edilmesi gerekmektedir.

Koltuklarınıza Profesyonel Dokunuşlar

Koltuk Yıkama
Koltuk Yıkama

Profesyonel koltuk yıkama işlemleri birçok farklı deterjan ve birçok farklı koltuk yıkama makineleri ile yapılmaktadır. Ancak yapılan işlemlerin sıralaması ise genellikle aynı olmaktadır. Koltuk yıkama için öncelikle koltuk üzerinde bulunan bütün eşyalar alınarak koltuk getiriliyorsa düz bir konuma getirilir. Daha sonrasında koltuğun üzerinde bulunan tozlar güçlü bir süpürge ile çektirilir.

Bu işlemin yapılmaması durumunda ise koltuk üzerinde bulunan bütün tozlar su ile temas ettikten sonra koltuğun derinliklerine işlemektedir. Toz alma işlemi bittikten sonra koltuk yıkama makinesin de bulunan su verme aparatı ile koltuk yüzeyi hafif bir şekilde ılık su ile ıslatılır. Islatılan koltuk bir fırça yardımı ile fırçalanarak kirlerin iyi bir şekilde yüzeye çıkması sağlanır.

Koltuklarda Leke Çıkartma Yöntemi

Leke olan bölgelere ise doğal leke çıkarıcı ürünler uygulanır. Fırçalama işlemi bittikten sonra ise temiz bir su verilerek vakumlama işlemi uygulanır. Bu işlem sırasında kirlerin hızlı bir şekilde makinenin içerisine çekildiği görülmektedir. Su temiz bir şekilde görünesiye kadar bu işlem tamamlandıktan sonra profesyonel koltuk yıkama işlemi bitmiş olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir