Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama Nasıl olmalıdır?

Yorganlarımız hayatımızın önemli eşyalarından bir tanesidir. Özellikle geceleri rahat uyku uyumamıza sebep olan ve bizleri soğuktan koruyan en önemli eşyadır.

Yorgan Yıkama
Yorgan Yıkama

Yün yorgan ve elyaf yorganlar arasın da temizlik konusun da bir çok fark vardır. Yün yorganların temizliği bir hayli zor ve meşakkatlidir, özellikle yünlerin renk vermesi kaçınılmazdır. Yorganların iç içe yıkanması demek elyaf ve pamuk yorganların hijyenik olma özelliklerini baltalamak demektir.

Bu yüzden yorgan çeşitlerini ayırarak yıkama işlemine tabi tutuyoruz. Özellikle yün yorganların yıkanmasın da daha çok dikkat edilmesi gerektiğini bildiğimiz için bu çeşitleri tek başına yıkamaya gayret ediyoruz. Kuruma aşamasın da yorganların nasıl yıkandığı belli olmakta. Eğer sararmış bir leke görüyorsanız yorganlarınız da kesinlikle yıkama makinelerin de karma karışık halde yıkanmış demektir.

Tazyikli su kullanılmamış ve daha evvelden kullanılmış su ile yıkandığını anlayabilirsiniz. Elyaf ve pamuk yorganların temizliği battaniye temizliği kadar kolaydır. Durulama aşamasın da temiz su ile yıkanması gerekmektedir.

Tavsiye

Bu temizliğin ve hijyenin temelidir, yukarı da belirttiğimiz üzere yıkama makinelerin de suların tazelenmemesi bir önce ki yorganla aynı anda ya da ayrı ayrı yıkanmış olması bir şeyi değiştirmemektedir. Yorgan yıkama hizmeti almak istediğiniz firmanın, ürünleri nerede ve nasıl yıkadığına dair resim veya video paylaşımlarına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir çok firma oto yıkama makinelerini kullanarak tazyik aracılığı ile yorgan ve battaniyeleri temizlemektedir. Bu sistem kesinlikle sağlıksız ve kolay bir yöntemdir. Sanayi tipi makineler ile yıkanan yorganlar daha temiz ve hijyenik olmaktadır. Kuyu suyu kullanan ve suyun arıtımını yapmayan firmalar ile çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Bizler halı yıkama ve koltuk yıkama hizmetlerimizi kesinlikle garanti kapsamında sunuyoruz. Bu kapsama kesinlikle yorgan ve battaniyelerinize de yer veriyoruz. Olası bir problemde kesin çözüm odaklı işlemlerle sizlerin memnuniyetini hedefliyoruz.