Dumlupınar Halı Yıkama

Dumlupınar Halı Yıkama

Dumlupınar halı yıkama, halı yıkama konusunda uzman kuruluşların başında gelir. Halıların usulüne göre temizlenmesi, halıların sağlık açısından olduğu kadar, kıymet kaybetmemesi açısından da önem taşır. Halıların düzenli aralıklarla temizletilmesi de son derece önem taşır.

Özellikle, ailelerinde küçük çocuğu olanların bu konuda daha dikkatli olmaları önerilir. Halı temizliğinin evlerde yapılması son derece zor olacaktır. Günümüzde ev işlerini kolaylaştıran akıllı ev cihazları ve leke çözücü deterjanlar satılmış olsa da bilinçsiz şekilde yapılan temizlik, istenilen sonuçları vermeyecektir.

Evlerde Halı Yıkamanın Dezavantajları

Pek çok hanımın halı temizliğinde başvurduğu yöntem, halıların tozlardan arıtılması için önce sert cisimlerle dövülerek sonrasında ise kuvvet verilerek deterjanlarla ovularak temizlenmesidir. Bu türlü temizlik, hafif lekeleri çıkarmış olsa da eskimiş ve kurumuş lekeleri çıkarmayacaktır. Evlerde kuvvet verilerek ve bilinçsizce yapılan temizlikler ise halıların aşınmasına zarar görmesine sebep olacaktır. 

Dumlupınar halı yıkama, halı temizliği için profesyonel firmaların tercih edilmesini savunur. Halıların evlerde yeterince temizlenemeyişi ve kurutma için yeterli alanın olmayışı en önemli nedenidir. Şehir içi site ve apartmanlarda halı kurutmak için yeterli fiziki koşullar bulunmayacaktır. Site ve apartman yönetmeliklerinde balkonlardan ya da kat bahçelerinden sarkıtılan halılar yasaklanmıştır. Ön cephelere bakan dairelerden sarkıtılan halı ve kilim benzeri eşyalar, hoş bir görünüme sebep olmayacaktır.

Profesyonel Halı Temizliğinin Önemi

 Dumlupınar halı yıkama, bu konuda senelere dayanan tecrübesi ile yardımcı olacak işletmelerdendir. Ayrıca, güçlü leke çıkarıcı diye satışa sunulan pek çok temizlik malzemesinin istenildiği ölçüde leke çıkarmadığı ve halıları da tahrip ettiği gözlemlenmiştir.

Eskimiş, halılının ipliklerine yapışıp kurumuş, gıda lekelerini çıkarmak ayrı bir teknik ve bilgi gerektirecektir. Evlerde yapılacak halı temizlikleri sadece yüzeysel olacağı için tam anlamıyla bakteri ve mikropların arındırılmasını da sağlamayacaktır. Bu nedenle profesyonel halı yıkama firmalarından destek alınması önerilir.

Düzenli Aralıklarla Halı Yıkamanın Artıları

Dumlupınar halı yıkama, düzenli aralıklarla halı yıkamanın gerekliliğini savunan işletmelerdendir. Evlerde bakteri ve mikropların en fazla yaşam alanı bulduğu yerler, halılar ile koltuk gibi ev eşyalarıdır. Halı ve tüm yer döşemelerinin düzenli aralıklarla temizlenmesi, evlerde yaşayanların solunum yolu ve cilt sağlığı açısından son derece önem taşır.

Günümüzde pek çok yapının ısıtma şekli, yerden yapılan ısıtmalardır. Isı ile yükselen toz partikülleri halıdan tüm eve doğru yayılacaktır. Bu durum ev içerisinde yaşayanların sağlığı açısından son derece önemli riskler içerir. Küçük çocuk ve bebeklerin bulunduğu yaşam alanları için sık aralıklarla yapılacak halı temizliği son derece önem taşır.

Halıların Cinsine Göre Yıkama İşlemleri

Dumlupınar halı yıkama, kurumsal halı yıkama firmalarının başında gelir. İşletmemiz, senelerden beri yaptığı halı yıkama işinde son sistem teknolojileri kullanan kuruluşlardandır. Halıların antika, el halısı ya da makine halısı olmasına göre değişen temizleme esasları söz konusudur. Firmamız her cins halıyı özenle temizlerken, halıların değer kaybetmemesi için son derece titiz yaklaşımlar gösterir. El halılarının kök boya ile boyanmış iplikleri, çok fazla ısı ve güçlü leke çıkarıcılarla renk atacak ve solacak özellikler taşır. Bu nedenle, sabırla ve itina ile temizlik yapılması söz konusudur.

Antika halılarda da incelmiş halı dokusu için hassas temizlik yöntemleri uygulanacaktır. Firmamız makine halılarını da kendi içlerinde sınıflara ayırmakta ve özel usullerle temizlenir. Bu konuda profesyonel ve deneyimli bir ekibimiz bulunur. Halıların ev ve iş yerlerinden alınıp, yıkama sonrasında yine aynı adreslere iadesi söz konusudur. Halıların temizliğinde süre de oldukça önemlidir. En kısa zamanda en güçlü temizliği firmamızdan almak söz konusudur. Halıların kurutulması için fiziki ortamımız da yeterli düzeydedir. Halıların birbirine karışmaması ve açık ortamlarda sağlıklı koşullarda kurutulması sağlanır.

Halı Yıkama Teknolojilerinde Son Sistem

Firmamız halıların açık havada kurutulmasının mümkün olmadığı yağışlı zamanlarda kapalı alanlarda kurutmaktadır. Burada son sistem makineler yardımı ile kısa sürede kurutma söz konusu olacaktır. El değmeden yapılan hijyenik usullerdeki temizlik, halıların ömrünü uzatacak yöntemlerdir.

Teknolojiyi yakından takip eden firmamız, müşteri memnuniyetine de önem vermektedir. Güler yüzlü hizmet, hızlı ve çözüm odaklı yaklaşımlarımız söz konusudur. Profesyonel halı temizliği için firmamızın tercih edilmesi önerilir. Dumlupınar halı yıkama, bu konuda kapsamlı ve titiz yıkama hizmeti sunar.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin: Instagram