Halı Yıkama

Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama hizmetinin önemi sağlığımız, en değerli  varlığımızdır. Sağlığımızı korumak için uygulanan her eylemde mutlaka her detaya dikkat edilmelidir. Bakterilerin ve mikropların çoğalması sağlığı her açıdan tehdit etmektedir. Birçok hastalığa neden olduğu bilinen bakterilerden ve mikroplardan kurtulmak için, temizlik ilk şart olarak görülmektedir. Evlerde hem dekor amaçlı hem de bulunulan mekanı sıcak tutma amaçlı olarak halılar kullanılmaktadır. Hemen hemen her evde bulunan halılar, çok kolay kirlenebilmektedir. Üzerinde toz biriken halılar, gün geçtikçe canlılığını yitirmektedir. Tozla beraber kirlenen halılar, birçok bakteri ve mikrobun yuvası haline gelmeye oldukça meyillidirler. 

halı yıkama
halı yıkama

Kullanımdan dolayı üzerinde oluşan lekeler ise halılarda gün geçtikçe derinleşerek bakterilerin oluşması için uygun ortamı sağlamaktadır. Özellikle alerjik rahatsızlıkların en büyük düşmanı olan toz ve kirler, alerjik rahatsızlığı olan insanlar için tehdit oluşturmaktadır. Nefes darlığına kadar sonuç doğurabilen tozlar ve bakterilerin temizlenmesi kişileri oldukça rahatlatacaktır.

Her gün birçok insan,  temizliklerinin bir parçası olan halılarını bakterilerden ve kirlerden arındırmaya çalışmaktadır. Evde kendi imkanları ile halılarını temizlemeye çalışanlar, halıların sadece üst yüzeyini silmiş olurlar. Yani bakteri ve mikropları öldürecek kadar derinlemesine bir temizlik sağlayamazlar. Ayrıca halıyı temizlemek için kullanılan malzemelerin kimyasal olması da halının yapısını ve rengini bozmaktadır. Bu tarz yöntemlerle temizlenmeye çalışan halılar, zaman geçtikçe rengini kaybettiği gibi halının kullanım ömrünü de kısaltmaktadır.

Profesyonel Halı Temizleme Hizmeti

Profesyonel halı temizleme, halıları derinlemesine temizlemektedir. Halılar, ev imkanları ile temizlenmeye çalışıldığın halı üzerinde olan toz ve kirin halının  erinliklerine iterek halı da daha çok bakteri oluşmasını sağlar. Halı yıkama ise, derinlemesine temizlik olanağı sağlar. Öncelikle profesyonel halı yıkama makinelerinin yanı sıra kullanılan malzemeler de halının temizlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Her halının dokusuna ve yapısına bakılarak kullanılacak olan ürünler seçilmelidir. Halı temizlemede, kaçınılması gerekilen ilk durum halılara kimyasal madde dökülerek temizliğinin sağlanmasıdır. 

Profesyonel halı yıkamada, kullanılması gereken halı şampuanlarının mutlaka % 100 doğal olması  gerekmektedir. Halı yıkamada kullanılan kimyasal maddeler hem halının yapısına hem de insan sağlığına oldukça zararlıdır. Profesyonel halı yıkamada, hem halının hem de orada bulunan kişilerin sağlığı açısından uygulanması  gereken bazı önemli adımlar mevcuttur.

Profesyonel halı temizlemede öncelikle, bitkisel halı şampuanı sulandırılarak halının üzerine sprey olarak uygulanır. Halının durumuna göre minimum 3 saat olmak üzere halı beklemeye alınır. Profesyonel halı temizlemede, halının bekleme süresi her halıya göre farklılık göstermektedir. Halının bu şekilde bekletilmesindeki amaç; halıda oluşan kirlerin yumuşaması ve halı dokusunu yıkanabilir bir hale getirmektir.

Yıkanabilir bir hale gelen halılar, halının çeşidine göre profesyonel bant sistemine sahip halı yıkama makinelerine verilir. Tek tek verilen halıların ortalama yıkanma süresi 5 dakikadır. Profesyonel halı yıkama makineleri fırça özelliklerine, alt yıkama ve rulo yapma sistemlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Yıkama Fiyatları

Bursa’da halı yıkama firmalarının aldığı ortak kararlara saygılı olarak genel olarak sunduğumuz hizmetlerin fiyatlarını ortalama değerlerde
tutuyoruz. Halı çeşitlerine göre fiyat farklılığı söz konusu olduğundan taban fiyat uygulamasında m2 fiyatımız 6 ₺ olarak başlamaktadır. Bu uygulamaya uygun olan her davranışı takip ediyoruz ve uygulamaya özen gösteriyoruz. Bursa’nın her bölgesine aynı fiyat garantisiyle hizmet sunuyor ve sunduğumuz her hizmeti %100 garantili olarak götürüyoruz. Halı yıkama fiyatlarını inceleyerek almak istediğiniz hizmeti hemen alabilirsiniz. Sizlere Profesyonel Koltuk Yıkama hizmetini de ücretsiz servis imkanı ile sunuyoruz. Bizleri yakından takip edebilir veya sosyal platformlar da çalışmalarımızı takip edebilirsiniz. 

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmenizi istiyoruz. Facebook:/16haliyikama | Instagram:/hatemhaliyikama

Aşağıdaki resimler orijinal olarak firmamızda çekilmiştir. Hiç bir şekilde kopya edilmemiş ve tamamen bizlere aittir.