Ortabağlar Halı Yıkama

Ortabaglar

Ortabağlar Halı Yıkama

Ortabağlar Halı Yıkama, deneyimli ve işinin uzmanı olan halı yıkama firmalarının başında gelir. Halıların zarar görmeden temizlenmesi ve ilk alındığı gün gibi parlak ve temiz görünüme kavuşması son derece önemlidir. Maalesef evlerde kişisel imkanlarla yapılan halı temizlikleri istenilen sonuçları vermeyecektir. Halıların temizlenirken, orijinalliğinin de bozulmaması önemli hususlardandır. Halı yıkamada farklı teknikler bulunur.

Her halı cinsinin kendine özgü bir yıkama usulü söz konusudur. Bu nedenle, halıların evlerde yıkanması önerilmeyecektir. Evlerde halı yıkamak isteyenler, piyasada satılan leke çıkarıcılara yönelecektir. Derinlemesine temizleyeceği söylenen bu deterjanlar ve halı yıkama şampuanları, beklenen temizliği sağlayamayacaktır. Kuvvetli leke çıkarıcılar da halılara zarar verecek, onların yıpranmasına sebep olacaktır. Bu nedenle, halı yıkama konusunda uzman firmaların tercih edilmesi önerilir.

Evlerde Halı Yıkamanın Zorlukları

Ortabağlar Halı Yıkama, her cins halıyı farklı yöntemlerle temizleyecektir. Evlerde halı yıkamanın belli zorlukları bulunur. Bu zorlukların başında, halıların yıkama sonrasında kurutma yerinin bulunmayışı gelir. Özellikle şehirlerde, site ve apartmanlarda halı yıkama ve kurutma için uygun ortamlar bulunmaz. Halıların yıkama sonrasında kurutulması için en müsait alanlar balkonlar olacaktır. Balkonlardan sarkıtılan halılar ise site içerisinde güzel bir görünüm sunmayacaktır.

Bu nedenle pek çok apartman ve site yönetimi bu türlü uygulamaları yasaklamıştır. Kalıcı lekelerin de çıkarılamayışı, profesyonel firmalara yönelmenin temel sebepleri içerisindedir. Ortabağlar Halı Yıkama, düzenli aralıklarla halı yıkatılmasının önemine inanan kuruluşlardan biridir. Halılar zamanında yıkatılmadığı takdirde, lekeler daha zor çıkarılacak ve daha kuvvetli temizlik ürünlerinin kullanımı gerekecektir.

Halı Yıkamada Deneyimli Şirketler

Ortabağlar Halı Yıkama, halı yıkamada deneyimin önemine inanır. Tecrübe edilen yöntemlerin kullanılması son derece önem taşır. Firmamız, antika ve el halıların temizliğinde de uzman firmaların başında gelir. Antika halılar, uzun seneler kullanıma bağlı olarak yıpranmış olup, temizliğinde hassas yöntemler uygulanmalıdır. İncelmiş olan iplik yapısı en ağır temizlikte hasar görmesine neden olacaktır. Kuvvetli leke çıkarıcılar, çok yüksek ısı, bu halıların orijinalliğini bozduğu gibi hasar almasına da sebep olacaktır.

Renklerine ve dokumasına zarar vermeyen hassas temizlik yöntemlerinin uygulanması gerekecektir. Firmamız bu konuda deneyim ve bilgi sahibi olan halı yıkama şirketlerindendir. Kök boyası ile boyanmış ipliklerle dokunmuş olan el halıları ve kilimler için de narin temizleme yöntemleri uygulanacaktır. Bu nedenle, sektörde deneyim sahibi olmayan halı yıkama şirketlerinden hizmet alınması önerilmeyecektir.

Halı Yıkamada Hijyenik Koşullar

Ortabağlar Halı Yıkama, halı temizliğinde hijyenik yöntemleri uygulayacaktır. Halıların yıkanması için geniş bir alana sahip olan kuruluşumuz, halıların uygun fiziki koşullarda yıkanmasını sağlayacaktır. Halıların rahatlıkla kuruması ve diğer halılarla karışmaması için her türlü imkan sunulmuş olacaktır. 

Ortabağlar Halı Yıkama, halıların yıkanacağı ortamın temizliğine de dikkat eder. Bazı halı yıkama yöntemleri içerisinde makinelerin kullanımı söz konusudur. Halıların içerisinde bulunan gözle görülemeyen bakteri ve mikroplar özenle temizlenecektir. Buharlı ya da suyla yapılan temizliklerde hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edilmektedir.

Halılarda kalıcı denilen kurumuş ve çıkarılması zaman alan kir ve lekeler de bulunabilir. Gıda lekeleri, boya ve mürekkep lekeleri çıkarılması en zor olan lekelerdir. Firmamız bu türlü lekeleri, üstün leke çıkarma yöntemleri ile kısa sürede çıkarabilecektir.

Sağlıklı Koşullarda Halı Temizliği

Ortabağlar Halı Yıkama, sağlıklı koşullarda halı temizliği yapan işletmelerin başında gelir. Halı temizliğinde sağlıklı temizlik ürünlerinin kullanımı söz konusudur. Doğaya zarar vermeyen temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Halılar, cilde zarar vermeyen temizlik ürünleri ile hijyenik usullere uygun şekilde temizlenecektir. Evlerde küçük çocuklar, bebekler olacağı düşüncesiyle kullanılan temizlik malzemeleri son derece hassas şekilde seçilmektedir. Firmamız, bakteri ve mikropları halılardan arındırırken, halılara ve doğaya da zarar vermeyecektir.

Halıların ilk alındığı gün gibi yeni ve parlak bir görünüme kavuşması için firmamız en yeni teknikleri uygulayacaktır. Halıların hizmet alacak olan kişilerin evinden alınıp, temizlik sonrasında tekrar evlere teslim hizmeti de bulunur. Firmamız, müşteri memnuniyetine önem veren işletmelerin başında gelir. Temizlenmesi en güç olan halı ve kilimlerin kısa sürede temizliği firmamızca yapılacaktır. Ev akarlarının en sık görüldüğü yerler olan halıların sık aralıklarla temizlenmesi, sağlık için son derece önem taşır. Firmamız bu konuda profesyonel temizlik hizmeti sunar.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin: Instagram